зустріч наших ліцеїстів із письменницею Оксаною Дудар

23.10.2023

18 жовтня у бібліотеці філіі #21 КБУ «Чернівецька ЦБС» відбулася зустріч наших ліцеїстів із письменницею Оксаною Дудар.
Жахлива війна змінила життя багатьох українців, але найбільшого болю завдала тим, хто втратив найріднішу людину. Надзвичайно зворушливо та емоційно пройшла зустріч учнів восьмих, дев’ятих та десятих класів з журналісткою, письменницею Оксаною Дудар, яка презентувала книгу «Щоденник вдови», у якій зібрані спогади про чоловіка Віктора Дудара, що загинув під час оборони Миколаєва та посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. З розповіді дружини присутні дізналися про те, що Віктор був надзвичайно позитивним та життєрадісним, завжди прагнув справедливості. За спогадами Оксани, чоловік казав, що захворів на вірус війни, а це хвороба, яка не лікується. Коли настало 24 лютого 2022 року, він відразу пішов воювати, на фронті всюди намагався бути першим, ніколи не відмовлявся від завдань. Після загибелі чоловіка Оксана почала писати свої думки та відчуття, щодня у соцмережах публікувала один-два дописи, у яких висловлювала своє бачення різних подій. Щоразу, як писала нотатки, відчувала від цього полегшення. Так народилась книга. Згодом «Щоденник вдови» увійшов до числа творів-переможців конкурсу Українського інституту книги.
Ця зустріч гармонійно поєдналася із залученням учнів. Глибока і усвідомлена любов до своєї країни, до життєвих історій, спонукала дітей поважно ставитися до почуттів інших. Учні не були байдужими до історії переможців. Після зустрічі пишалися приналежністю до українського народу, національної ідентичності та самобутності.