Підписання протоколів про співпрацю

12.08.2022

11.08. 2022 року відбулося підписання протоколів про співпрацю, щодо участі у транскордонному Проєкті, між
Теоретичним Ліцеєм, «Траян», Констанца, Румунія в особі директора, проф. Зої Габрієли БУКОВАЛЕ та координатора проф. Ліліани НЕКУЛА
Комунальною установою «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Чернівецької міської ради, в особі директора, Наталії ГЕРАСИМ та консультанта, Родіки ТІМІШ Чернівецький центр професійного розвитку педагогічних працівників
Чернівецьким багатопрофільним ліцеєм №4 Чернівецької міської ради в особі директора, Анжели ПОЧИНОК та координаторів проф, Наталіі ПАСТУЛА та Ірини ГАЛИЧАНСЬКОЇ Чернівецький багатопрофільний ліцей 4 Чернівецької міської ради
Громадською організацією «Наша Домівка», в особі голови, Родіки ТІМІШ та проф, Марілени ЗИГРЯ.
Організації долучається до співпраці на основі активного партнерства та участі в 5-му випуску проєкту "Репортаж про Румунію», зокрема у рамках секції «ДІТИ УКРАЇНИ ТА ВІЙНА» про дітей-біженців війни та їх рідних в Україні та за кордоном у формі письмових репортажів.
Здобувачі освіти разом з педагогами матимуть можливість створювати відеорепортажі, також, в інших секціях Проєкту, а саме: «Краса природи», «Історія, культура та духовність» та «Творчість людини».
Проєкт проводиться онлайн за участю старшокласників повіту Констанца, Румунія та Чернівців, Україна та має на меті створити основу для прояву командної творчості, сформувати характер молодих людей шляхом пропагування національних та міжнародних цінностей, підвищити інтерес до аналізу, дослідження складних явищ безпосередньої реальності, до міждисциплінарних зв’язків.
Нагородження найкращих репортажів відбудеться шляхом вручення дипломів здобувачам освіти, педагогічним працівникам та представникам установ-партнерів.
Вдячні колегам освітянам Теоретичного Ліцеєю, «Траян», Констанца, Румунія в особі директора, проф. Зої Габрієли БУКОВАЛЕ та координатора проф. Ліліани НЕКУЛА за надану можливість долучитися до транскордонної ініціативи, з метою підтримки наших співвітчизників які опинилися далеко від рідних домівок, а також підтримки України.
✅ O formă alternativă de învățare, propusă de colegii noștri din România este educația prin reportaje. Reportajele dezvoltă tinerilor gândirea critică și le modifică atitudinea și comportamentul față de natură și societate.
Pe 11 august 2022 au fost semnate protocoale de cooperare privind participarea la Proiectul transfrontalier între
Liceul Teoretic „Traian” Constanta reprezentat prin: director – prof. Zoia Gabriela BUCOVALĂ și coordonator proiect prof. Liliana NECULA
Instituția Мunicipală «Сentrul orășenesc de dezvoltare profesională a cadrelor didactice» a Consiliului orășenesc Cernăuți, reprezentată prin: director Natalia GHERASIM și prof. Rodica TIMIȘ
Liceul №4 cu multe profiluri a Consiliului orășenesc Cernăuți reprezentat prin: director, Anjela POCINOC și coordonatori de proiect: prof. , Natalia PASTULA și Irina GALÎCIANSCA
Organizația non-guvernamentală «Casa Noastră» reprezentată prin: președinte, Rodica TIMIȘ și prof, Marilena ZÂGREA
Proiectul se desfășoară sub forma unui concurs online. Sub îndrumarea profesorilor, elevii realizează reportaje despre obiectivele naturale și alte obiective turistice din România și Ucraina în trei secțiuni: „Splendoarea naturii”, „Istorie, cultură și spiritualitate” și „Creativitatea umană”, precum și reportaje sociale scrise pentru secţiunea a patra "COPII UCRANEI ŞI RĂZBOIUL”.
✅ Obiectivele proiectului: cooperarea interinstituţională în direcţiile dezvoltării creativității elevilor în domeniul audio-vizual și scris; promovarea dialogului și comunicării între elevi, cadre didactice și alte instituții participante la proiect (ONG-uri, televiziuni locale, etc.); promovarea bunelor practici dobândite în urma desfășurării proiectului.
Le suntem recunoscători colegilor din Liceul Teoretic „Traian”, Constanța, România, în special, directoarei, prof. Zoya Gabriela BUKOVALE și coordonatoarei prof. Liliana NEKULA